NIXSolutions: Що таке .NET Framework?

NET Framework є одним із основних компонентів програмної платформи, розробленої Microsoft .NET. У цій колекції інструментів для розробників .NET Framework виконує дві функції одночасно. По-перше, фреймворк із частково відкритим вихідним кодом пропонує інтерфейси програмування, утиліти та бібліотеки класів для розробки програм. По-друге, завдяки CLR (Common Language Runtime) він має готове середовище виконання, яке дозволяє легко запускати програмне забезпечення на основі .NET Framework.

Починаючи з Windows Vista (2007), Microsoft включила .NET Framework до своїх операційних систем. Бібліотека та середовище виконання встановлюються за замовчуванням і автоматично оновлюються через Windows Update. Оскільки не всі версії фреймворку є зворотно сумісними, системи Microsoft зазвичай встановлюють і обслуговують декілька версій .NET Framework паралельно, зазначає ionos.com.

NIX Solutions, NIXsolutions, NIX Solutions, NIXsolutions,

Що робить .NET Framework таким цікавим для програмування?

Робота з .NET Framework корисна для розробників програм зокрема з двох причин:

  • .NET Framework підтримує міжмовні проекти. Платформа дає можливість працювати над одним проектом різними мовами програмування. У багатьох випадках для цього достатньо простого редактора коду, який також надає .NET Framework. Наприклад, ви можете писати частини програми на C++, C#, F# або Visual Basic, а потім об’єднувати та використовувати їх у програмі. З цією метою колекція інструментів Microsoft використовує проміжну мову CIL (Common Intermediate Language), раніше також відому як Microsoft Intermediate Language (MSIL), яка має міжмовну систему з типами даних на основі об’єктів.
  • Виконання програми гарантовано для користувачів Microsoft. Як згадувалося, .NET Framework тепер встановлено за замовчуванням в операційних системах Microsoft (за винятком серверних версій). Отже, якщо ви розробляєте програму на основі .NET Framework, ви автоматично можете бути впевненими, що значна частина потенційної бази користувачів має відповідне середовище виконання. В іншому випадку фреймворк, включаючи його інтерфейси та бібліотеки, можна встановити після кількох кроків для підтримки виконання відповідного програмного забезпечення. З додатковою версією .NET Core або повним пакетом .NET також надається необхідна підтримка на комп’ютерах з операційною системою Linux або macOS.

Платформа Microsoft .NET забезпечує чудову основу для програмування програм. Різноманітність інтерфейсів програмування та бібліотек значно зменшує зусилля розробників. До цього додається перевага відсутності прив’язки до певної мови програмування та певних парадигм програмування, що дає вам велику свободу. Ця свобода є запорукою того, що будь-який ваш задум можна втілити у життя. А якщо ви хочете, щоб процесс розробки перевершив всі ваші очікування, зверніться до команди NIXSolutions.